Udział w konkursie „Mała firma - duży sukces”

Dnia 20.06.2018 r. pięcioro uczniów z klas V i VI w składzie: Sandra Sobieraj, Natalia Łata, Martyna Siwonia, Kacper Kozłowski i Mikołaj Borek, wzięło udział w turnieju w Staszowie w ramach konkursu „Mała firma-duży sukces”.

Organizatorem konkursu była Lokalna Grupa Działania „Białe Ługi”. Uczniowie na podstawie książki „Świat pieniądza”, mieli za zadanie rozwiązać test, który był drugim etapem konkursu. Pierwszy etap odbył się w szkole i polegał na stworzeniu Biznes Planu dla dowolnej działalności gospodarczej. Uczniowie stworzyli firmę „U Gucia i u Mai”, który zakwalifikował ich do drugiego etapu.

Ogólny celem projektu Kreator Przedsiębiorczości, w ramach którego odbył się konkurs, było upowszechnienie wiedzy o pieniądzu i zagadnieniach związanych z ekonomią i przedsiębiorczością.

Dorota Herbuś-Masternak