I znów mamy wakacje !!!

22 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2017/18. Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się uroczystą Mszą Św. celebrowaną przez ks. Wiesława Stęchłego, na której  zgromadzili się uczniowie z rodzicami i nauczyciele.

Uroczysty apel rozpoczął program artystyczny, w formie  humorystycznych wiadomości telewizyjnych w wykonaniu uczniów klas IV-VII, przygotowanych pod kierunkiem pani Kamilli Malanowicz.

W dalszej części pani Dyrektor Aneta Stępień-Bochenek wręczyła wyróżnionym za naukę i  wzorowe zachowanie  uczniom klas IV – VII świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe. W  tym gronie znaleźli się: Nikola Skrzyniarz, Zuzanna Siwonia, Wiktoria Lasek, Klaudia Pałka, Nikola Sławska, Lena Chodynko, Sandra Sobieraj, Wiktoria Garstka i Oskar Krakowiak.

Zakończenie roku to czas podsumowań i zwieńczenie  wielu uczniowskich osiągnięć. Za 100% frekwencję nagrodzeni zostali: Emilia Skuza, Julia Garstka, Mateusz Piotrowicz, Marek Łaskawski, Wiktoria Garstka i Oskar Krakowiak. Nagroda trafiła również do „Szkolnego Mistrza Ortografii”- Leny Chodynko. Książkę z rąk pani Dyrektor otrzymała Justyna Skuza - za  postępy w nauce i zachowaniu. Drobne upominki otrzymali także uczniowie, którzy zwyciężyli w szkolnym konkursie z okazji Dnia Ziemi.

Tegoroczna  uroczystość zakończenia roku szkolnego, to również pożegnanie odchodzącego po 46 latach pracy na emeryturę, nauczyciela - pana Antoniego Suchojada. Dyrektor szkoły żegnając w imieniu całej Rady Pedagogicznej oraz  społeczności szkolnej podziękowała: za  wszystkie lata pracy dydaktyczno-wychowawczej z dziećmi, za  harcerstwo i piesze wycieczki po górach oraz  radość jaką roztaczał wokół siebie każdego dnia. Nie obyło się bez łez i wzruszeń, kiedy  wszyscy zebrani odśpiewali panu Antoniemu  gromkie „Sto lat…”, a Rada Rodziców złożyła podziękowania i kwiaty na ręce tego zasłużonego  nauczyciela i pedagoga, który  pięknie wpisał się w  historię Szkoły Podstawowej w Szumsku!

Gratulujemy wszystkim uczniom. Dziękujemy za rok wytężonej pracy. Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

S.Gałat