Prelekcja o bezpieczeństwie na drodze

W dniu 12 października 2018 r. w  naszej szkole odbyła się prelekcja dla dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa na drodze, którą przeprowadził pan Jarosław Jedynak-funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Podczas spotkania poruszone zostały zagadnienia dotyczące bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym jako pieszy, rowerzysta i kierowca. W głównej mierze podkreślone zostało znaczenie dobrej widoczności na drodze. Film edukacyjny uzmysłowił młodzieży, że ciemne ubrania sprawiają, że wieczorem jesteśmy niemal niewidoczni dla kierowców samochodów, a jasne ubrania i odblaski ostrzegają o naszej obecności na drodze już z odległości 130-150 m. Innymi ważnymi tematami było: prawidłowe poruszanie się po drodze, czyli lewą strona drogi, zachowanie podczas przechodzenie przez jezdnię, respektowanie sygnalizacji świetlnej oraz znaków drogowych.  Ponadto  uczniowie przypomnieli sobie zgodne z przepisami wyposażenie roweru w  światła, odblaski, hamulce oraz dzwonek.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaskowe smycze, karty bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożeń i  szablony na plany lekcji.

Aneta Chodynko