Już Wielkanoc

W środę 12 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji zbliżających się dużymi krokami Świąt Wielkanocnych.

Uczniowie klas „0”, II i III pod opieką p. Marii Kotwy, p. Grażyny Góral, p. Haliny Stemplowskiej i p. Karoliny Lewandowskiej zaprezentowali ciekawy program artystyczny. Przedstawili nam obrzędy wielkanocne od Niedzieli Palmowej do Lanego Poniedziałku. Były życzenia, piosenki i inscenizacje nawiązujące do Wielkanocy. W trakcie akademii odwiedziła nas także Pani Wiosna w piękniej zielonej sukience, która może już na dobre przegoni od nas zimę.

Na koniec dyngusiarz dopełnił tradycji polewając całą publiczność niewielką ilością wody. Zaproszeni goście, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy szkoły otrzymali świąteczne upominki – wielkanocne stroiki, które zostały przygotowane przez p. Annę Szpak.
Po występnie młodych artystów głos zabrały Pani Wójt Jadwiga Milewicz oraz Pani Dyrektor Aneta Stępień – Bochenek, które pogratulowały młodym artystom udanego występu, a także życzyły całej społeczności szkolnej zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych. Jeszcze raz dziękujemy za obecność przybyłym gościom Pani Wójt Jadwidze Milewicz, Panu Zgmuntowi Niezgodzie, Panu Piotrowi Harze, ks. Wiesławowi Stęchłemu oraz wszystkim rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom.

Wesołego Alleluja!

Karolina Lewandowska.