Rajd do Rembowa

Dnia 12 kwietnia 2017 roku klasy: IV, V i VI wyruszyły na rajd pieszy.

Opiekunami byli: pani Dorota Herbuś-Masternak, pani Kamilla Malanowicz oraz pan Antoni Suchojad.

Celem głównym rajdu była popularyzacja turystyki pieszej wśród młodzieży szkolnej, Trasa Szumsko- Rembów –Szumsko miała na celu przybliżenie młodzieży szkolnej szlaków turystycznych oraz poznawanie walorów krajoznawczo – turystycznych i historycznych regionu.

Na rajd wyruszono ze Szkoły Podstawowej w Szumsku zaś miejscem docelowym były ruiny zamku w Rembowie. Piesza wycieczka zaskoczyła dzieci wieloma atrakcjami, np. ciekawostką było spotkanie z bobrami i ich pracą, edukacyjna okazała się historia ruin zamkowych, ale największą przyjemnością dla dzieci były kiełbaski z grilla, które przygotowały panie Ewelina Sobieraj, Katarzyna Lasek oraz pani Renata Łata.

Wielkim sukcesem okazała się promocja aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia wśród naszej młodzieży. Zaletą wycieczki pieszej było dotlenienie świeżym powietrzem, przebywanie na łonie natury, dopasowanie tempa do swoich możliwości, odstresowanie oraz poprawa kondycji.