Blog

59 Harcerski Rajd Świętokrzyski pn. "Kraina Latających Mioteł"

1 czerwca 2017 r. po raz 59 ruszył Harcerski Rajd Świętokrzyski, którego organizatorem był Hufiec ZHP Starachowice im. Stanisława Staszica oraz Chorągiew Kielecka ZHP im. Stefana Żeromskiego.

Na szlak naszych urokliwych Gór Świętokrzyskich wyruszyła też  5 Szumska Drużyna Harcerska „Promień”, startując na trasie nr 5 w Grzegorzowicach.

W tegorocznym rajdzie wzięło udział ponad 840 osób. Nasi szumscy harcerze przemierzyli Góry Świętokrzyskie, wykonali zadania rajdowe, pokonali trudności i własne słabości. Wieczorami odbywały się harcerskie ogniska z piosenką i prezentacjami patroli.

W pierwszą noc rajdową czworo naszych harcerzy złożyło przyrzeczenie harcerskie i otrzymało krzyże.

Zwieńczeniem rajdu był zlot 3 i 4 czerwca 2017 r. w gościnnym Bodzentynie. Pierwszy dzień zlotu odbył się przy ruinach zamku w Bodzentynie, gdzie uczestnicy mogli skorzystać z atrakcji zlotowych takich jak: strzelnica air soft, mecz piłki nożnej, zabawy z koralikami, gry planszowe, kiermasze oraz poczęstunek z potrawami regionalnymi przygotowany przez gospodarzy. Po południu odbyły się prezentacje tras na scenie zlotu, były śpiewy, pląsy, okrzyki i mnóstwo radości. Pierwszy dzień zlotu zakończył koncert w którym wzięli udział laureaci tegorocznego V Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „ Harcogranie” w Starachowicach. Gwiazdą wieczoru był zespół „ Miłość jest przereklamowana”.

W niedzielę odbył się uroczysty apel kończący rajd.

Aneta Stępień-Bochenek