Blog

„Na dobre i na złe - jest rodzina.... Na dobre i na złe - niech się trzyma...”

W sobotę, 17 czerwca na terenie naszej szkoły odbyła się kolejna edycja Festynu Rodzinnego pt. „Na dobre i na złe - jest rodzinna... Na dobre i na złe – niech się trzyma...”.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Pani Dyrektor Aneta Stępień – Bochenek, która powitała przybyłych gości: Panią Wójt Jadwigę Milewicz, Radnych naszego okręgu, uczniów, rodziców na czele z przewodniczącą Rady Panią Eweliną Sobieraj, nauczycieli i pracowników obsługi. Zaraz po uroczystym powitaniu na scenie pojawili się uczniowie klasy II i IV w humorystycznych scenkach z życia rodziny. Następnie uczniowie klasy „0” zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-taneczne, a po nich klasa III w montażu słowno-muzycznym wyraziła podziękowania dla rodziców. Na koniec klasa II zaprezentowała swoje talenty taneczne w tańcu nowoczesnym do piosenki Urszuli Dudziak „Papaya”. Występy uprzyjemnili uczniowie z klas V-VI podczas pokazu mody ekologicznej.

Na tegorocznym festynie tuż po godzinie 16:30 na scenie wystąpił gościnnie absolwent naszej szkoły Dominik Feldman z zespołem FOX. Nasza gwiazda wystąpiła gratisowo i z tego względu jest nam jeszcze bardziej miło i zapewne świadczy to o tym, że szkoła, do której uczęszczał Dominik nie jest mu obojętna.

Oprócz wspaniałych występów przygotowano wiele atrakcji, nie tylko dla dzieci, ale także i dla ich rodziców oraz przybyłych gości. Rodzice naszych uczniów przygotowali przepyszne kiełbaski z grilla, pierogi, napoje a także domowe ciasta. Dochód ze sprzedaży wymienionych dań został przeznaczony na szkołę.

Dużo radości dostarczyła dzieciom zjeżdżalnia oraz trampolina, a także konkursy sportowo -sprawnościowe, między innymi: przeciąganie liny, przelewanie wody, hula - hop, odbijanie piłeczki pingpongowej.

Pomimo niezbyt ładnej pogody Festyn Rodzinny, jak określiła Pani Dyrektor: „stał się okazją do tego, aby w pośpiech dnia codziennego na chwilę zwolnić, zatrzymać się i wspólnie z rodziną w gronie przyjaciół spędzić miło czas”.

Szczególne podziękowania należą się tym, dzięki którym, ta impreza mogła mieć miejsce. Podziękowania dla: Pani Wójt Aliny Siwonia i Pani Wicewójt Jadwigi Milewicz, Radnych naszego okręgu, Państwa Eweliny i Lucjana Sobieraj, Państwa Anny i Mariusza Sławskich, Państwa Doroty i Krzysztofa Sławskich, Pan Dariusza Jóźwika oraz Pana Dominika Feldmana. Wyrazy wdzięczności także dla Rady rodziców, uczniów, rodziców, grona pedagogicznego i pracowników obsługi, którzy włożyli trud i włączyli się w organizację tej imprezy.

Jeszcze raz dziękujemy za przybycie wszystkim gościom i rodzicom. I już dziś zapraszamy za rok!

Karolina Lewandowska