Wakacje tuż, tuż

23 czerwca dobiegł końca kolejny rok szkolny w Szkole Podstawowej w Szumsku. Na uroczystym apelu, poprzedzonym Mszą Św. z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017 spotkali się uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły i zaproszeni goście.

O oprawę artystyczną tej uroczystości zadbali uczniowie klasy II-VI pod kierunkiem p. Kamilli Malanowicz.

Podczas uroczystości Pani Dyrektor Aneta Stępień – Bochenek podsumowała miniony rok szkolny i wręczyła uczniom, którzy otrzymali wysokie wyniki w nauce świadectwa
z wyróżnieniem i nagrody książkowe. W gronie tych uczniów znaleźli się: Klaudia Pałka – klasa IV, Lena Chodynko – klasa V, Sandra Sobieraj – klasa V, Wiktoria Garstka – klasa VI, Oskar Krakowiak – klasa VI.

Pani Dyrektor wyróżniła także pamiątkowym dyplomem i nagrodą książkową uczniów, którzy wykazali się wzorową frekwencją na zajęciach lekcyjnych. Takie wyróżnienie otrzymali: Gabriela Milewicz – klasa „0”, Emilia Skuza – klasa II, Zuzanna Siwonia – klasa III, Kacper Kozłowski – klasa IV, Wiktoria Garstka – klasa VI i Oskar Krakowiak – klasa VI.

Podczas uroczystego apelu pożegnaliśmy także odchodząca na emeryturę nauczycielkę matematyki – Panią mgr Janinę Taborską. Wzruszona serdecznym pożegnaniem Pani Janina podziękowała za serdeczną współpracę. Cała społeczność szkolna życzy Pani Janinie wspaniałych dni w życiu osobistym, niezawodnego zdrowia i czasu na realizację własnych pasji i marzeń. Dziękujemy Pani za wzór owocnej, sumiennej i pełnej oddania pracy, z prośbą o zachowanie nas w pamięci i w sercu.

Po uroczystej akademii uczniowie udali się do swoich klas na ostatnie przedwakacyjne spotkanie. Tam na forum klasy z rąk wychowawców otrzymali świadectwa.

Wszystkim życzymy udanych, bezpiecznych i beztroskich wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu 2017 roku!

Karolina Lewandowska