Witaj szkoło!

Wakacje dobiegły już końca. 4 września rozpoczął się kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła Msza Św. w kościele parafialnym w Szumsku.

Następnie uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 8:45 zabrzmiał pierwszy dzwonek w tym roku szkolnym, który zasygnalizował wszystkim rozpoczęcie apelu.

Na początku uroczystej akademii rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 został wprowadzony poczet flagowy i odśpiewany hymn państwowy. Wszyscy zebrani na sali gimnastycznej uczcili również minutą ciszy poległych w czasie II wojny światowej.

W dalszej części głos zabrała pani Dyrektor Aneta Stępień – Bochenek, która powitała wszystkich bardzo serdecznie. Szczególne słowa zostały skierowane do uczniów klasy „0”, pierwszaków i nowych nauczycieli.

Następnie Pani Dyrektor przekazała informacje związane ze sprawami organizacyjnymi szkoły. Na koniec Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom wielu sukcesów oraz motywacji do nauki i satysfakcji ze zdobywania wiedzy.

Po uroczystym apelu uczniowie udali się do swoich klas na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie ze swoimi wychowawcami.

Karolina Lewandowska