„Bo nauczyciel jest kapitanem...”

„Bo nauczyciel jest kapitanem co na okręcie dookoła świata płynie wraz z nami przez szkolne lata” – pod takim hasłem, dnia 16 października 2017 roku, odbyła się akademia
z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Na uroczystość zostali zaproszeni emerytowani nauczyciele, grono pedagogiczne, pani bibliotekarka z Publicznej Biblioteki w Szumsku oraz pracownicy obsługi.

Uroczystość ta została urozmaicona montażem słowno - muzycznym przygotowanym przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Doroty Sławskiej i Pani Doroty Herbuś – Masternak. W ten sposób uczniowie podziękowali nauczycielom za trud wkładany
w nauczanie, wychowanie i opiekę przez cały rok szkolny.

Miłym akcentem tego dnia było wręczenie przez uczniów kwiatów nauczycielom, przybyłym gościom i pracownikom obsługi oraz wspólny poczęstunek.

Na koniec pani Dyrektor Aneta Stępień-Bochenek złożyła wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia.

Karolina Lewandowska