Ślubowanie klasy I

19 października 2017 r. odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Szumsku w obecności nauczycieli, uczniów wszystkich klas, oddziału zerowego, przedszkolaków i rodziców. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pierwszaków na salę gimnastyczną przez koleżankę klasy VI – Natalię Łatę.

Flagę narodową wprowadzili uczniowie klasy VII: Aniela Rejnowicz, Wiktoria Garstka i Jakub Pawlik. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, pani Dyrektor szkoły – Aneta Stępień – Bochenek serdecznie powitała wszystkich przybyłych na tę uroczystość. Następnie uczniowie klasy I zaprezentowali program artystyczny, w którym wykazali
się znajomością praw i obowiązków ucznia i symboli narodowych oraz umiejętnościami: recytacji, śpiewu i tańca.

Po występach uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie pani Dyrektor pasowała pierwszaków, dużym ołówkiem ozdobionym kokardą biało – czerwoną, na uczniów szkoły podstawowej. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Klasę I uroczyście powitała klasa III prezentując program artystyczny pod kierunkiem p. Karoliny Lewandowskiej. Trzecioklasiści wręczyli kolegom z klasy I upominki. Niespodziankę swoim pociechom przygotowali również rodzice wręczając im prezenty oraz przygotowując poczęstunek dla nich i kolegów z klasy III. Pierwszoklasiści dostali również upominki od młodszych kolegów z przedszkola.

Pani Dyrektor pochwaliła pierwszaków za ich świetne występy artystyczne i właściwą postawę w czasie trwania ślubowania.

Nad organizacją i sprawnym przebiegiem uroczystości czuwała wychowawczyni klasy I p. Maria Kotwa przy współpracy z paniami: Anną Szpak, Kamillą Malanowicz i Karoliną Lewandowską.

Wychowawca klasy I
Maria Kotwa