Prelekcja o cyberprzemocy

W dniu 02.02.2018 r. w naszej szkole odbyła się prelekcja dla uczniów naszej szkoły o tematyce „Cyberprzemoc, czyli o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu.”. Zajęcia przeprowadził komisarz Jarosław Jedynak z Komendy Wojewódzkiej  Policji w Kielcach.

Prelekcja miała na celu edukację młodzieży odnośnie cyberprzemocy w sieci. Podczas zajęć został bardzo szczegółowo omówiony wątek mobbingu elektronicznego, zniesławienia, znieważania, włamań do sieci danych.

Prowadzący uświadomił dzieci, o zagrożeniach płynących z niewłaściwego korzystania z Internetu.

Ta cenna lekcja uwrażliwiła uczniów na specyfikę problemu cyberprzemocy. W ciekawy sposób  dowiedzieli się jakie niebezpieczeństwa mogą ich spotkać w trakcie przygody z Internetem.

Anna Szpak