Lekcja historii inaczej

Niecodzienna lekcja historii miała miejsce 27.03.2018 r w naszej szkole. To za sprawą grupy artystycznej „Rekonstrukto”, która zaprezentowała pokaz historyczny pt. „Ku niepodległej”.

Uczniowie klas   0-VII mieli okazję zobaczyć  umundurowanie i  repliki uzbrojenia żołnierskiego z różnych okresów historycznych. Wysłuchali opowieści o powstaniach narodowych, o marszałku Józefie Piłsudskim i jego dokonaniach w odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Niewątpliwą atrakcją dla uczniów była możliwość osobistego  udziału w występie. Lekcja ta, stała się niepowtarzalną okazją, aby w ciągu godziny przeżyć kilka wieków polskiej historii, zastanowić się nad jej losami i poczuć dumę z bycia Polakiem. Taka historyczna podróż w czasie, z całą pewnością pozostanie na długo w pamięci oglądających.

S.Gałat