Wielkanoc w szkole

Z okazji zbliżających się Świąt  Wielkanocnych uczniowie naszej szkoły przygotowali montaż słowno-muzyczny, wprowadzając wszystkich w świąteczną atmosferę.

Uroczystość rozpoczęli uczniowie klasy 0, którzy pod kierunkiem pani Grażyny Góral zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce świątecznej.  Następnie uczniowie klasy I i III przygotowani przez panią Annę Szpak i panią Marię Kotwa wystawili przedstawienie pt: „Bajka z jajka”. Świetności inscenizacji dodały kolorowe, wiosenne stroje małych aktorów oraz odświętnie udekorowana sala i stół wielkanocny, a na nim: koszyczek z jajkami, baranek i doniczki z zielonym owsem. Na koniec występu, jak stary obyczaj każe, „dyngusiarze” pokropili wszystkich wodą.   By przygotować nas do właściwego przeżywania  Wielkiego Tygodnia, uczniowie klas IV–VII, pod kierunkiem pani katechetki Doroty Pastuszyńskiej, przybliżyli swoim programem artystycznym  znaczenie i wartość Krzyża.

Na zakończenie Pani Dyrektor Aneta Stępień-Bochenek złożyła wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia.

A.Szpak