Śmieci mniej - Ziemi lżej!

Jak co roku, nasza społeczność szkolna włączyła się w obchody  Światowego Dnia Ziemi.

W dniu 20 kwietnia 2018 roku uczniowie klas VI i VII wcielili się w  role aktorów i wystawili przedstawienie ekologiczne pt „Jak uzdrowić Ziemię?”.  Przewodnią myślą inscenizacji  było zwrócenie uwagi wszystkim oglądającym na to, jak istotna jest troska o  czystość środowiska i zdrowy styl życia. Każdy z nas, na miarę swoich możliwości,  może dołożyć  starań by efektywnie segregować śmieci i odpadki, redukować hałas, ograniczyć zanieczyszczanie powietrza, racjonalnie korzystać z zasobów wody, pozwolić  w spokoju żyć roślinom i  zwierzętom. Przesłanie przedstawienia, to doskonała zachęta dla najmłodszych, aby podjąć wszelkie działania proekologiczne i prozdrowotne i  wykonać, w ten sposób „stumilowy krok, w nowy, czysty, lepszy świat!”

Tegoroczne Święto Ziemi  w naszej szkole miało niezwykle barwną i radosną oprawę,  a to za sprawą Samorządu Uczniowskiego, który zainicjował konkurs -  „Najciekawsze wiosenne przebranie”.

W kategorii „grupowej” zwyciężyła klasa VI, a wyróżnienie dostała klasa I.

W kategorii „indywidualnej” w gronie zwycięzców znaleźli się:

I miejsce: Martyna Siwonia, Kornelia Graboń, Kuba Chodakowski;

II miejsce: Kacper Krakowiak, Nadia Chodynko;

III miejsce: Julia Lasek, Aleksandra Milewicz.

Gratulujemy zwycięzcom pomysłowości i inwencji twórczej !

S.Gałat