Biało-czerwony festyn rodzinny

Tegoroczny festyn rodzinny w dniu 27 maja 2018  roku  zgromadził  licznie na terenie szkoły: uczniów, rodziców, nauczycieli oraz  społeczność lokalną.

Swoją obecnością  zaszczycili również goście: Pani Wójt Alina Siwonia, Pani Zastępca Wójta Jadwiga Milewicz, Pan Paweł Gratka – Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kielcach oraz radni: Pani Małgorzata Gołyska, Pan Zygmunt Niezgoda. Festyn stał się doskonałą okazją, by współuczestniczyć w samorządowych obchodach 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, jak również  świętować Dzień Matki, Ojca i Dzień Dziecka.

O  artystyczną oprawę zadbali uczniowie klas z klas I-VII, którzy pod kierunkiem pań: Kamilli Malanowicz, Marii Kotwa i Anny Szpak przygotowali  historyczny montaż słowno-muzyczny. Najmłodsi uczniowie zachwycili ludowymi strojami tańcząc krakowiaka. Dozę humoru i radości zafundowali publiczności uczniowie klasy O, przygotowani przez Panią Grażynę Góral, przedstawiając  życie rodzinne „z przymrużeniem oka”. Swoje muzyczne talenty zaprezentował również  zespół gitarowy „Libed” złożony  z absolwentek naszej szkoły.

Podczas festynu Pani Dyrektor Aneta Stępień-Bochenek wręczyła  pamiątkową statuetkę dla uczniów klasy VI, zdobywców I miejsca w szkolnej grze dydaktycznej „Ku niepodległej”, która miała miejsce 22 maja br.

Wiele uśmiechu i pozytywnych emocji dostarczyły konkursy i zabawy sportowe przygotowane przez Panią Dorotę Sławską, Panią Dorotę Herbuś –Masternak oraz Pana Antoniego Suchojada. W zawody włączyli się nie  tylko uczniowie, ale również  rodzice i druhowie strażacy. Rywalizowano  w konkurencjach indywidualnych wykazując się sprawnością i szybkością min.: skacząc w workach, odbijając piłeczkę czy kręcąc hula-hop. Umiejętnym współdziałaniem w drużynie można było się wykazać w konkurencji z przeciąganiem liny czy  zabawie z przelewaniem  wody. Powodzeniem cieszył się również  rodzinny konkurs plastyczny pt.„ Moja rodzina na wesoło” oraz wyścigi na rękach. Na wszystkich  zwycięzców  czekały upominki ufundowane przez sponsorów. W czasie pikniku dzieci mogły skorzystać ze zjeżdżalni oraz trampoliny, ponadto miały możliwość obejrzeć wóz strażacki i jego wyposażenie.

Aby zregenerować siły po trudach sportowej rywalizacji  rodzice zadbali, aby nie zabrakło smacznych przekąsek: pierogów, kiełbasek z grilla, domowych ciast i lodów.

Wspólne świętowanie tych kilku uroczystości w miłej i serdecznej atmosferze, pozwoliło wszystkim na chwilę się zatrzymać, zapomnieć o troskach dnia codziennego i wspaniale zintegrować społeczność szkolną i lokalną.

Tak udana zabawa, mogła odbyć się tyko dzięki zaangażowaniu wielu osób, które nie szczędziły  czasu, serca i wkładu finansowemu. Wyrazy wdzięczności dla druhów strażaków z OSP Szumsko, pracowników obsługi, Rady Rodziców i wszystkich rodziców, którzy włączyli się w organizację tej imprezy. Szczególne podziękowania dla  sponsorów: Pani Wójt Aliny Siwonia, radnych: Pani Małgorzaty Gołyskiej, Pana Piotra Hary, Pana Andrzeja Banasika, Pana Zygmunta Niezgody, Państwa Doroty i Krzysztofa Sławskich, Państwa Anny i Mariusza  Sławskich, Państwa Eweliny i Lucjana Sobieraj, Państwa Doroty i Marcina Masternak.

S.Gałat