• Tel: 41 353 51 70
  • spszumsko@spszumsko.edu.pl
  • Szumsko 42b, 26-035 Raków
Dzień Ziemi

Każdego roku 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Wszyscy ludzie – przyjaciele Ziemi – robią coś, aby Ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza
i bezpieczniejsza dla wszystkich.

W naszej szkole z okazji tego święta odbyła się uroczysta akademia pt. „Śmieciu precz!” powiązana z konkursem ekologicznym, który miał na celu zachęcić uczniów do właściwej segregacji odpadów oraz dbania o swoje najbliższe środowisko. Uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą z dziedziny ekologii jednocześnie świetnie przy tym się bawiąc.

W tym dniu każdy z nas powinien pomyśleć, co może jeszcze zrobić w swoim najbliższym środowisku, aby ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią. Starajmy się, aby świat wokół nas był czysty i zdrowy, bo od tego będzie zależeć zdrowie nasze i następnych pokoleń.

Joanna Celińska

w Szumsku